خدمات هوشمندسازی معادن

هدف؛ معدنی با فرایندهای هوشمند و بهره وری بالا

هدف و برنامه هوشمندسازی معادن

هدف این است که عملیات خود را تحت یک سیستم واحد مدیریت کنیم، قابلیت پیش بینی، قابلیت اطمینان و پایداری آنها را بهبود ببخشیم و ظرفیت اضافی و سرمایه گذاری در تجهیزات را کاهش دهیم. ترکیبی از بینش داده، تفکر انتقادی و حل خلاقانه ی مسئله به ما کمک می کند راه حل هایی را پیدا کنیم که قبلاً ممکن نبود. برای این منظور باید از داده های درلحظه (Real-time) در داشبوردهای معدنی برای سرعت بیشتر و با کیفیت تر استفاده کرد. این به برنامه‌ریزان معدن اجازه می‌دهد تا مجموعه داده‌های متفاوت را تجزیه و تحلیل و ترکیب کنند تا بتوانند عملیات مختلف معدن را بهبود بخشند. همانطور که هانس پیتر لانکس، معاون IFC در امور اقتصادی و توسعه بخش خصوصی، خاطرنشان می کند: "ما باید اطلاعات را قابل دسترس، استاندارد و قابل مقایسه کنیم" (Real-time) در داشبوردهای معدنی برای سرعت بیشتر و با کیفیت تر استفاده کرد. این به برنامه‌ریزان معدن اجازه می‌دهد تا مجموعه داده‌های متفاوت را تجزیه و تحلیل و ترکیب کنند تا بتوانند عملیات مختلف معدن را بهبود بخشند. همانطور که هانس پیتر لانکس، معاون IFC در امور اقتصادی و توسعه بخش خصوصی، خاطرنشان می کند: "ما باید اطلاعات را قابل دسترس، استاندارد و قابل مقایسه کنیم"

یکپارچه سازی اطلاعات

جمع آوری و اتصال داده ها در یک کسب و کار باعث میشوند ایمن تر و سازنده تر فعالیت کنیم و در نهایتا کسب درآمد بیشتری داشته باشیم. داده ها کالاهایی هستند مانند سنگ آهن، مس یا زغال سنگ، که باید آنها را استخراج، پالایش و از آنها کسب درآمد کنیم. بررسی دیتاها باعث می شود اتفاقات قابل پیش بینی گردند، بینشی در مورد فرصت ها و روندها ایجاد میکنند.
داده های با کیفیت بالا که براساس تقاضا ارائه میشوند، تحول دیجیتال ما را تسریع میکنند و به افراد ما اجازه میدهند تا مشکلات پیچیده را حل کنند و نوآوری داشته باشند.
داده ها نیروی محرکه آینده فناوری معدن هستند. این به ما زمینه ای می دهد تا عملیات خود را ایمن تر، پایدارتر و مولدتر کنیم و به ما کمک می کند تا در محیط پیچیده ای که در آن کار می کنیم بهتر حرکت کنیم. تمرکز بر ضبط، ایجاد، نظارت و درک داده ها جهت هوشمندی بیشتر در یک رویکرد داده محور نتایج ملموسی را ارائه می کند. برای برآوردن نیازهای عمومی، داده ها باید به راحتی در دسترس باشند و در قالب های کاربر پسند ارائه شوند.

Integration
IOT

اینترنت اشیا و مکانیزاسیون

اتوماسیون به شدت نحوه کار شرکت ها را تغییر می دهد و این پتانسیل، آن را به اولویت اصلی بسیاری از رهبران تجاری تبدیل می کند. در واقع، تحقیقات مک‌کینزی (McKinsey) نشان می‌دهد که تا 50 درصد از کارهایی که امروزه انجام می‌شود را می‌توان با فناوری موجود در حال حاضر خودکار کرد. با این حال، شرکت‌های بخش صنعت سنگین (مانند انرژی، معدن، تولید آب و برق و ...) تمایل دارند برای ایجاد آرمان‌های جسورانه، توسعه موارد تجاری قوی و ابداع روش‌های استقرار مؤثر برای استفاده از اتوماسیون تلاش کنند. ایجاد این قابلیت‌ها می‌تواند به این شرکت‌ها کمک کند تا مزایا را در مقیاس کسب کنند، تجربه مشتریان و کارکنان را بهبود بخشند و مزیت رقابتی بلندمدت ایجاد کنند.
اگرچه مجموعه‌ای از ابتکارات اتوماسیون در این بخش، فرآیندهای فیزیکی را هدف قرار می‌دهند که کارایی عملیات سایت را افزایش می‌دهند، تحقیقات نشان می‌دهد که فرآیندهای اصلی غیرفیزیکی پتانسیل اتوماسیون بالاتری دارند. فرآیندهای اصلی غیرفیزیکی که شامل جمع‌آوری، پردازش و تجزیه و تحلیل داده‌ها می‌شود، در مقایسه با همتایان فیزیکی خود آسان‌تر و مؤثرتر خودکار می‌شوند و پس از خودکار شدن، این فرآیندهای غیرفیزیکی می‌توانند به تقویت برنامه‌های اتوماسیون و دیجیتالی ‌سازی گسترده‌تر کمک کنند.

مراکز یکپارچه کنترل عملیات از راه دور (IROC)

دیجیتالی شدن، IT و OT را ادغام می کند و فرصتی را برای متمرکز کردن عملکردهای نظارت و کنترل همه فرآیندها و عملیات استخراج در یک مکان فیزیکی ایجاد می کند. نشان داده شده است که IROC کارایی، پاسخگویی و سودآوری را در سراسر زنجیره ارزش استخراج افزایش می دهد. به همین دلیل است که در یک نظرسنجی اخیر، 7 شرکت از 10 شرکت استخراج به دنبال مراکز عملیات از راه دور برای کاربردهای آینده هستند.
ROC فرصتی را برای شرکت‌های معدنی فراهم می‌کند تا روش‌های کار خود را دوباره تصور و اصلاح کنند، زیرا کار از راه دور برای تضمین ارزش و پایداری ضروری است.
وقتی چالش‌هایی را که سازمان‌ها باید بر آن‌ها غلبه کنند تا ارزش کامل را به دست آورند، تجزیه و تحلیل کردیم، از اینکه شرکت‌ها عموماً توسعه فناوری یا هزینه‌های سرمایه‌گذاری برای اجرای ROC را به عنوان نقاط دردسر اصلی نمی‌بینند، متعجب شدیم. همانطور که یک CIO به ما گفت، "فناوری بخش آسان است." گزینه‌های متعددی برای مدیریت ارتباطات و داده‌ها وجود دارد که به شرکت‌های استخراج اجازه می‌دهد تا به طور موثر برنامه‌هایی را که معمولاً از یک مکان راه دور در محل نصب می‌شوند، پیاده‌سازی و کنترل کنند. با این حال، تنها تعداد کمی از شرکت ها توانایی به دست آوردن پتانسیل ارزش کامل در یک ROC را نشان داده اند. تحقیق ما موضوع مشترکی را کشف کرد که ریشه‌ای دلایل این شکست را نشان می‌دهد - تاکید کافی و سرمایه‌گذاری ناکافی برای توسعه یک استراتژی مدیریت تغییر قوی و اجرای بعدی.

IROC